ÇUKUROVA AHŞAP İŞLEME VE MOBİLYA YAN SANAYİ FUARLARI KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI

TÜYAP Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Fuarcılık A.Ş, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Ağaç İşleme Makineleri ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası, Adana Mobilya Sanayicileri İş Adamları Derneği işbirliği ile sektörün birçok ihtiyacını tek bir çatı altında toplayan 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları görkemli bir törenle açıldı.
 
Açılış törenine; TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği Başkanı Mustafa Sami Erol, Adana Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı, kaymakamlar, belediye başkanları, çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcisi katıldı.
 
 
Bölgede 2016 yılında ilk defa düzenlenen Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları, bu yıl Türkiye’nin 40 yakın ilinden ve Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’den gelecek olan alım heyetleri ile yeni pazarlara erişim ve yeni iş ortaklıkları sunuyor.
 
Dinamik ekonomisi, çevre ekonomiler üzerindeki etkisi, hızlı gelişim potansiyeli ve coğrafi konumu ile geleceğin en önemli küresel ticaret merkezlerinden biri olmayı hedefleyen Çukurova bölgesi, mobilya yan sanayi, orman ürünleri ve ağaç işleme makineleri sektörlerinde pazar payını arttırmayı hedefliyor.

Fuarlar, katılımcı firmalara, ilgili sektörlerde, bu hedeflerini yakalama fırsatı sunarken; katılımcı firmalar da, yerli ve yabancı rakipleri ile bir araya gelme, bilgi paylaşımı, marka, hizmet ve yeniliklerini tanıtma, ürünleri karşılaştırma, AR-GE faaliyetlerine yön verme, yeni işbirlikleri kurma ve neticesinde büyüyen pazarlardan daha fazla kazanç sağlama potansiyeline sahip oluyor.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları, 10-11-12-13 Nisan tarihlerinde 10:00-19.00, 14 Nisan 2019 tarihinde ise 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN